זה היה ערב גורלי במיוחד בשני מקומות אחרים לחלוטין. מכבי הוד השרון הייתה זקוקה לניצחון על מכבי קריית מוצקין כדי לשמור לעצמה סיכוי להשאר בליגה, והיא עמדה בו עם 104:90 על הוד השרון (36 נקודות, 13 אסיסטים ו- 12 ריבאונדים לורנון טיל) אבל היא ידעה שהיא תלויה גם בעפולה, שהתארחה ברוממה.
הפועל חיפה ידעה שניצחון שלה על עפולה יבטיח לה עונה נוספת בליגה מבלי להיות תלויה באחרות, אבל עפולה באה לשחק, עלתה ליתרון 16, ולמרות קאמבק ענק של חיפה ברבע האחרון לא שמטה את היתרון וניצחה 80:79, באחת הדרמות הגדולות שנראו ברוממה בשנים האחרונות, כשניב משגב - שהוביל את הקאמבק של החיפאים, החטיא בשניות הסיום את הסל שיכול היה להשאיר את חיפה בליגה. 1,300 האדומים שהתאספו ברוממה לא חשבו לרגע שכך תסתיים העונה מלאת החלומות שלהם.
עפולה, על אף העובדה ששיחקה במשחק חסר חשיבות מבחינתה, הפגינה ספורטיביות ולא וויתרה על המשחק לרגע. חיפה, שתשחק בעונה הבאה בארצית. תצטרך לעשות חשבון נפש גדול במיוחד. אחרי שהחליפה השנה חמישה מאמנים, היא רק יכולה להביט בקנאה על היריבה שפגשה הערב, ועל המאמן שלה. רק לפני שנה עמיר עוזי השאיר את חיפה בליגה כשהוזעק לאמן את הקבוצה ברבע האחרון של העונה. הערב היה לו חשבון קטן לסגור עם הקבוצה שבחרה שלא להמשיך איתו לעונה נוספת, והיום כבר מצטערת על כך הרבה יותר משחשבה.

 
באדיבות "ספסל"