מוצ"ש האחרון התקיים משחק הדרבי בליגה לנוער מחוזית בין קבוצת אננס של המאמן רפי לבין קבוצת מנגו של המאמן אורי. המשחק היה בעצם משחק על המקום הראשון בסוף הסיבוב הראשון ואליו הגיעה קבוצת אננס מהמקום הראשון בליגה עם הפסד אחד ואילו קבוצת מנגו הגיעו עם שני הפסדים מהמקום השלישי. אולם רבין התקשט , והיה מלא מפה לפה , במשפחות וחברים של השחקנים וגם הצוות המקצועי של האגודה הגיע לצפות במשחק.
 
הפתיחה הייתה שייכת לקבוצתו של רפי אשר עלתה ליתרון 7-0 קל לאחר 3 דקות של משחק מסלים פשוטים של שחקני וניצול איבודי הכדור וההחטאות של הקבוצה של אורי. לאחר פסק זמן חזרו שחקנים של אורי כרוח סערה ורצו 12-2 עד להובלה של 12-9 עם אחוזי קליעה טובים מאוד מטווח 3 הנקודות , לקראת סיום הרבע הראשון. שחקניו של אורי לא הצליחו ליצור פער משמעותי ובסופו של הרבע הראשון הלוח הראה 20-20
 
ברבע השני המגמה נמשכה , משחק צמוד צמוד כאשר כל קבוצה לא מצליחה לייצר סלים קלים או סלים בכלל, הרבה מאוד החטאות ממצבים נוחים והמון איבודי כדור , נראה כי האולם המלא נותן את אותותיו בשחקנים סל לפה וסל לפה ובמחצית אנחנו יורדים צמוד צמוד ובעיקר מפתיע 31-30 לזכות מנגו של אורי.
 
הרבע השלישי נפתח וריצה מהירה של 6-0 מצד שחקני מנגו והם טסים ליתרון 5 , מצד שני סלים של אננס מקרוב ומה עונשין מצמקים שוב לנקודה , סדרת איבודי כדור והחטאות של קבוצת מנגו ועכשיו הייתרון עובר לאננס , שוב אף קבוצה לא מצליחה לשלוט גם בסיום הרבע והלוח מראה : 46-42 לזכות הקבוצה של אורי. 
 
הרבע האחרון נפתח בסערה מבחינת הקבוצה של אורי ו4 דקות בתוכו והתוצאה היא 56-47 לזכות אורי והסיפור נראה שמתחיל להיות גמור סל חשוב של קבוצתו של רפי מוריד את ההפרש ל7 ולאט לאט הפער הולך ומצטמצם. 2 דקות לסיום שחקניו של רפי עולים ליתרון 61-57 ונראה כי המשחק בדרך להגמר לכיוונו של רפי אך שחקנים של אורי חושבים אחרת לגמרי , שלשה חשובה שלהם ודקה לסיום נקודה בלבד. איבוד כדור בהתקפה הבאה של רפי ו35 שניות לסיום הכדור אצל אורי להתקפה שיכולה להכריע את המשחק , ההתקפה נעצרת בפאול ושחקניו של אורי הולכים לקו 15 שניות לסיום המשחק , הכדור הראשון פנימה , יש לנו שיוויון , כדור שני החוצה והריבאונד של אורי , זריקה מהירה של שחקניו של אורי לא מוצאת את הסל , ריבאונד של רפי מוציא את קבוצתו להתקפה מתפרצת 5 שניות על השעון נראה כי הולך להיות סל אבל פאול של שחקניו של אורי במניעת הסל עוצרת את השעון על 2 שניות וזריקות עונשין לשחקני אננס. הכדור הראשון פוגע בטבעת ויוצא החוצה , כדור שני הולך חלק בפנים ופסק זמן של אורי 2 שניות לסיום המשחק. השחקנים חוזרים מפסק הזמן כל האולם על הרגליים, כדור מהצד של מנגו , התרגיל שאורי בנה עובד היטב ומשחרר את שחקניו לזריקה חופשית , וחסימה על הזריקה עם ספק עבירה ספק נקי , השופט לא שורק והמשחק מסתיים בתוצאה 62-61 לזכות שחקניו של רפי במשחק הכי צמוד שהיה ניתן לבקש.
 
כל המחמאות מגיעות לקבוצה של אורי ששיחקו מצויין אבל הנקודות והנצחון הולכים עם הקבוצה של רפי אשר מסיימת את הסיבוב הראשון במקום הראשון עם הפסד בודד , והדרך לעליית הליגה עובדת בסיבוב אחרון ומותח.
 שיהיה בהצלחה בהמשך הדרך לשתי הקבוצות.
כתב: לירן ברמן
צילום: עמי עוואד