קולעים מהלב - מכבי הוד השרון
  
 


 
נותני חסות

 

מעורבות הורים בעולמם של ספורטאים צעירים

כתבה מס' 3

לפניכם כתבה נוספת שעלתה באתר הכדורסל לנוער LayUP בנושא מעורבות הורים בעולמם של ספורטאים צעירים.

מאת : מתי שפירא | www.LayUP.co.il
 
 
1. תנו למאמן לאמן: תשאירו את האימון למאמן. זה כולל: מוטיבציה, לעודד את הילד, לבקר אותו אחרי המשחק, להציב מטרות, לדרוש אימון נוסף וכד`. תבטחו במאמן ותנו לו לדאוג לילדכם, המאמן חייב להיות חופשי בעבודתו. "יותר מדי מאמנים מקלקלים את השחקן".
2. תהיו האוהדים של ילדכם: תתמכו בילדכם בכל תנאי. אל תוותרו על אהבתכם לילד גם כאשר ההופעה שלו הייתה גרועה. ילדכם אינו צריך לבצע היטב ולנצח כדי לזכות באהבתכם.

3. תתמכו בכל שחקני הקבוצה: חובה שתהיה עבודת צוות. חבריו של ילדכם לקבוצה אינם האויב. תמיד יהיו שחקנים טובים יותר וטובים פחות מילדכם. כאשר שחקן מהקבוצה משחק טוב יותר, תמיד ילדכם יכול ללמוד ממנו.

4. לעולם אל "תשחדו" ותציעו תמריצים לילדכם: תפקידכם אינו כולל החדרת מוטיבציה. תשאירו זאת למאמן ולצוות המקצועי. "שוחד" יסיח את דעתו של ילדכם מלהתרכז בביצוע האימון ובמצבים במשחק.

5. תעודדו את ילדכם לשוחח עם המאמן: אם לילדכם קשיים באימון או משחק, או לא יכול לבצע אימון וכד`, תעודדו אותו לשוחח על כך עם המאמן. "האחריות לקיום השיחה" מהווה חלק נכבד מהיותו שחקן בקבוצה. כאשר ילדכם עוסק במטלות מחוץ למגרש [בדיקת לוח הזמנים לאימון, הכנת ציוד וביגוד לאימון או למשחק], הוא מפתח בעלות על כל מרכיבי הספורט בו הוא עוסק.

6. הבנה והפגנת התנהגות הולמת במשחק: תהיו תומכים, מעודדים, אבל תהיו הוגנים. ילדכם חייב להיות מרוכז במרכיבי המשחק בהם הוא יכול לשלוט [כושר גופני, מיקום, קבלת החלטות, יכולת, אגרסיביות, וכל מרכיב אחר המיוצג במשחק]. כאשר ילדכם מתרכז במרכיבים אשר לו בשליטתו, [מה שאחרים צועקים], הביצוע בשדה המשחק סובל. אל תגידו לילדכם מה לעשות. אל תבקרו את ילדכם או שחקן בקבוצה תוך כדי משחק. לעולם אל תצעקו על השופט.

7. תעזרו לילדכם לשמור על סדר העדיפויות: תעזרו לילדכם לשמור על ריכוז במטלות שיעורי הבית, חברויות ודברים נוספים מעבר לכדורסל. בנוסף, אם ילדכם התחייב לשחק כדורסל תעזרו לו למלא את המחויבות שלקח על עצמו [עידוד, הסעות וכד`].

8. מבחן המציאות: אם הקבוצה הפסידה במשחק, אבל ילדכם היה במיטבו, תעזרו לו לראות זאת "כניצחון" שאתם גאים בו. תזכירו לילדכם שעליו להיות מרוכז ברמת משחקו ולא בתוצאה. הכיף וההנאה של ילדכם צריכה להיות מוכוונת לשאיפה לנצח.

9. תשאירו את הכדורסל באמת המידה הראויה: הכדורסל חייב להיות עבורכם גדול מהחיים. אם הביצוע של ילדכם יוצר עבורכם ריגוש רב, תמתנו אותו. מערכת היחסים שלכם עם הילד נמשכת זמן רב יותר, הרבה מעבר למשחקים. תפרידו בין הצרכים והמטרות שלכם מהמטרות הניצבות בפני הילד.

10. ת י ה נ ו: זה מה שהמאמנים מנסים לעשות! אנחנו נאתגר את ילדכם להשיג מעבר לבינוניות ונשפר אותו כשחקן. אנחנו נבצע זאת בסביבה מהנה, אם כי מאתגרת. אנחנו מצפים לתהליך זה. אנו תקווה שגם אתם כהורים.
 
   

קולעים מהלב - מכבי הוד השרון
לייבסיטי - בניית אתרים